Matrace na mieru

Ak výberu matracu venujete dostatok času a zistíte si, čo Vám vyhovuje, konkrétne Vašej postave a váhe, potom veľmi často dostanete matrac za veľmi dobrú cenu, ktorý Vám zabezpečí pokojný a regenerujúci spánok. Zbavíte sa tak nepríjemných bolestí chrbta, ktoré väčšine ľudí znižujú výkonnosť v práci, pri športe a bežnom živote.

Sú pre Vás vhodné matrace na mieru?

Najdôležitejší je samozrejme materiál a konštrukcia matracu, ale pri výbere nezabúdajte ani na správny rozmer. Väčšine ľudí bude vyhovovať klasický rozmer matracu 90 × 200 cm, prípadne modely širšie, nájde sa však aj veľa ľudí, pre ktorých je kvôli ich výške či váhe vhodný alebo priamo nutný matrac na mieru. Výhodou matracov na mieru je voliteľný výber materiálu, šírky, výšky, užívateľskej hmotnosti a polohovateľnosti.

Nie je totiž nič horšie, ako keď si kúpite kvalitný matrac a následne zistíte, že rozmery Vám nevyhovujú alebo že sa matrac rýchle vyleží kvôli vyššej hmotnosti užívateľa. Niektoré obchody vám síce umožnia výmenu nevhodne zvoleného matracu, ale aj takomto prípade budete mať zbytočné starosti súvisiace s dopravou a následnou výmenou.
Vždy si radšej dopredu rozmyslite, čo presne od matracu očakávate a čo najviac vyhovuje Vašej postave, výške a váhe. Jedine tak si budete môcť naozaj vychutnať spánok a ráno sa prebúdzať oddýchnutí a s úsmevom na perách.