Taštičkové matrace

Taštičkové matrace nadväzujú na na dobré vlastnosti pružinových matracov. Pružín pri tomto type býva viac a sú balené po niekoľkých kusoch do textílie, ktoré tvoria takzvané taštičky. Taštičky majú pozitívny vplyv na ľudský organizmus. Reagujú podľa svojho usporiadania, hrúbky materiálu a typu pružiny z ktorej sú vyrobené individuálne podľa ľudského tela a umožňujú tak optimálne rozloženie hmotnosti užívateľa. Systém taštičkových matracov je skutočne výborne vymyslený. Na miestach, kde sú končatiny a ramená, sú pružiny mäkšie, v strede je zase matrac najtvrdší. Taštičkový matrac obsahuje niekoľko stoviek pružín, minimálne však 400-500, niektorí výrobcovia už vyrábajú aj matrace z dvojnásobného počtu pružín.
A ako sa prejaví spánok na taštičkovom matraci? Ráno sa zobudíte zrelaxovaní, telo a svaly sú dôkladne zregenerované, pretože chrbtica, svaly a kĺby majú počas noci vhodnú podporu.

Veľkou výhodou taštičkových matracov je, že bývajú obojstranné – z jednej strany tvrdšie, z druhej mäkšie. Takže nemusíte kupovať dva matrace, ale stačí si len matrac otočiť, podľa Vašej momentálnej nálady a pocitov. Niekedy potrebujeme tvrdšie lôžko, inokedy zase mäkšie.

Pružinové matrace sa vyznačujú okrem iného výbornou priedušnosťou, takže vlhko a teplo sa priebežne odvádza z matraca preč. Nedochádza tak k premnoženiu plesní, roztočov a baktérií, takže tieto matrace, ak majú aj odnímateľný prací poťah, sú vhodné aj pre alergikov.