Prírodná pena

Čoraz viac ľudí si uvedomuje, že zásoby ropy sú obmedzené. Ťažbou ropy dochádza k k znečisteniu životného prostredia, či už pri samotnej ťažbe alebo následným spracovaním ropy a v neposlednom rade k znečisteniu dochádza aj samotnou likvidáciou ropných produktov. Prečo o tom hovorím na stránke venovanej matracom? Pretože veľmi obľúbené penové matrace sú práve vyrobené z ropných produktov. Ak Vám teda záleží na dosiahnutí ekologickejšieho prostredia pre Vás a pre ďalšie generácie, určite by ste sa mali zaujímať o alternatívne materiály na výrobu matracov. Vhodnou voľbou pre ekologicky zmýšľajúcich ľudí sú takzvané matrace z prírodných pien. Prírodné peny sú kombináciou studených HR pien s vysokým podielom prírodných materiálov. Všetky ropné deriváty sú v prírodných matracoch nahradené olejmi získanými z rastlín. Najčastejšie sa používa pri výrobe slnečnicový, ricínový a sójový olej.

Okrem absolútnej ekologickej nezávadnosti majú tieto prírodné matrace vynikajúci vplyv na naše zdravie. Stovky testov preukázali pozitívne ortopedické vlastnosti, tvarovateľnosť a poddajnosť týchto matracov. Taktiež sa vyznačujú skvelou priedušnosťou, hygienickými vlastnosťami a majú pozitívny vplyv aj na našu pokožku.

Ak si teda chcete dopriať spánok inšpirovaný prírodou, vyskúšajte novú produktovú líniu matracov značky Materasso. Matrace z tejto prírodnej rady neobsahujú žiadne prísady z ropných produktov, ale obsahuje rastlinné oleje – zo slnečnicového oleja je rada NATURE FOAM, zo sójového oleja rada SOAYCELL a z ricínového oleja je rada BIOGREEN, ktorá okrem toho obsahuje aj mikrokapsule Aloe Vera. Všetky tieto matrace majú dokonalé ortopedické vlastnosti. Vyskúšať si ich môžete priamo v špecializovaných predajniach Materasso.