Materiál Technogel

Technogél je relatívne novinkou a vynikajúcim materiálom, ktorý sa používa na výrobu matracov. Tento materiál prináša veľa doteraz nepoznaných vlastností, ktoré pozitívne ovplyvňujú kvalitu spánku. Matrace z technogelu sa vďaka unikátnym vlastnostiam radia medzi tie najluxusnejšie.
Charakteristické vlastnosti technogelu:
  1. Termoregulácia – tento materiál sa vyznačuje schopnosťou akumulovať teplo a má výnimočnú tepelnú vodivosť. Technogel tak v prípade potreby odvádza prebytočné teplo. Túto vlastnosť ocenia užívatelia hlavne počas letných horúcich dní, kedy matrac z technogelu dokáže znížiť teplotu tela o 3-5°C a tak zníži potenie až o 70-90%. Táto vlastnosť spôsobuje nadštandardný komfort počas spánku.
  2. Schopnosť „obtekania tela“ - matrac z tohto materiálu sa dokáže dokonale prispôsobiť tvaru tela, takže človek sa počas odpočinku cíti dokonale uvoľnený a nič ho netlačí. Vďaka špeciálnej schopnosti sformovať sa pozdĺž troch osí (hore-dole, doprava-doľava, dopredu-dozadu) sa dosiahne maximálne možné rozloženie tlaku a hmotnosti.
  3. Materiál je takmer nezničiteľný a väčšina matracov z tohto materiálu má celoživotnú garanciu nepreležania gélu.

Všetky tieto špeciálne vlastnosti technogelu sa však prejavujú vo vyššej cene takéhoto matracu – cena za jeden matrac sa pohybuje od 700 € vyššie. Napriek vysokej cene sa však investícia určite vyplatí, čo nakoniec pocítite na absolútnom komforte počas spánku.