Gélové matrace

Kto si počas spánku potrpí na luxus a komfort, ten by určite pri výbere matraca nemal zabudnúť na gélové matrace. Tieto totiž nie sú až také rozšírené, ale ak si ho raz vyskúšate, nebudete chcieť už žiaden iný materiál! Výrobcovia týchto matracov najčastejšie používajú osvedčený materiál – Geltech, ktorý je v mnohom výnimočný. Skvele udržuje telesnú teplotu, má dlhú živostnosť a asi najlepšou vlastnosťou je tzv. „obtekanie tela“. Ľudia, ktorí sú citliví na tvrdosť matracu a ktorí sa na niečom len tak nevyspia, by mali začať seriózne uvažovať o tomto type.
Počas odpočinku či spánku na gélovom matraci necítite žiaden tlak a telo je maximálne odľahčené, čo umožní svalom a celému telu dokonalú regeneráciu. Geltech sa prispôsobí Vášmu telu vo všetkých smeroch, teda nielen pôsobením gravitácie, ale aj do strán, bez toho, aby relaxujúce telo akokoľvek zaťažoval. Je to priehľadný, tvárny materiál. Na gélovom matraci sa vám nemôže stať, že by ste si preležali akúkoľvek časť tela alebo by bolo zabránené prirodzenému krvnému obehu.
Ďalšou nespornou výhodou tohto materiálu sú hygienické vlastnosti. V gélovom matraci nenájdete prach, roztoče alebo plesne, takže je vynikajúcou voľbou pre alergikov, astmatikov, rodiny s malými deťmi ale hodí sa aj do nemocníc či liečební. Je vhodný, vďaka svojim termoregulačným vlastnostiam pre ľudí, ktorí trpia pocitmi neustáleho chladu.
Jedinou nevýhodou je, že gélové matrace sú drahšie, takže nie každý si môže luxus v podobe gélového matracu dovoliť.